Region Židlochovicko

Region Židlochovicko

Vyhledávání

Židlochovicko

Meruňkobraní 2023

Merunkobrani2022 25
Anotace:Gastronomický svátek v oranžové na několika místech ve městě.
Místo konání:Židlochovice
Židlochovice
Datum konání:15.7.2023 od 10:00 do 20:00 hodin
Tematická kategorie:Hudba - pop, folk - country, folklórní hudba; Tanec - folklórní tanec; Folklórní a společenské akce - jiné společenské akce; Gastronomie - gastronomie - pálenka, gastronomie - víno, gastronomie - pivo, tradiční kuchyně, gastronomická akce
Více informací na:www.merunkobrani.cz
Pořadatel:město Židlochovice

Podrobný popis:

Voňavé knedlíky, šťavnaté koláče, tradiční pálenka i soutěže jedlíků a bohatý kulturní program s kuchařskými a cukrářskými hvězdami na pódiu...
Užijete si lákavý kulinární program v nových prostorách stodoly komunitního centra, vinařskou zónu regionálních výrobců s jarmarkem, kreativní meruňková menu místních restaurací, střelené soutěže v pojídání meruňkových knedlíků a také dětí v rychlosti loupání meruněk.
Tradičně, okoštujete soutěžní vzorky voňavých meruňkovic nebo koupíte originální meruňkovici sebou domů.
Kromě lahodných koláčů a specialit, jako meruňkový sekt a víno, doplní menu festivalu svižné kapely a kulturní program jak na hlavním pódiu na náměstí, tak v přilehlém komunitním centru za radnicí.
Zájemci o prohlídku, jinak běžně veřejnosti nepřístupného zámku, mají pouze v tento den jedinečnou možnost prohlédnout si prostory, kde pobýval T. G. Masaryk na svých letních zastávkách v Židlochovicích nebo kde byla před třiceti lety rozdělena Československá republika.

 
load