Region Židlochovicko

Region Židlochovicko

Vyhledávání

Židlochovicko

Turista

Baví vás objevovat nová místa? Jezdíte rádi na kole? …nebo to máte raději pěšky? Doporučujeme vyzkoušet výlety Meruňkovým Židlochovickem zde:

P4223128 2

č. 1. POJĎTE S NÁMI NA ROZHLEDNU - AKÁTOVÁ VĚŽ ŽIDLOCHOVICE

celoroční pěší výlet
Celková výška rozhledny: 17,7 m
Vyhlídková plošina: 14,5 m
Nadmořská výška turistického areálu: 355 m. n. m
Nadmořská výška vyhlídkové plošiny: 369,5 m
Počet schodů: 76 (z toho 3 betonové, 61 dřevěných 12 kovových
GPS souřadnice: Loc: 49°2'31.017"N, 16°38'20.37"E

Více ZDE


ochutnejteč. 2. MERUŇKOVÝM ŽIDLOCHOVICKEM NA KOLE

jednodenní cyklo výlet od dubna do října

Vydejte se z Brna na jih, do bohatého a úrodného kraje, kde rostou nejlepší meruňky. Objevte poklady moravského písemnictví v Rajhradě, vystoupejte mezi vinohrady a meruňkovými sady k rozhledně Výhon. Zastavte se ve staré kovárně v Těšanech, odkud si přivezl inspiraci Alois Mrštík pro příběh Maryši, dramatu o moci peněz, síle předsudků, svobodě i lásce.  Ochutnejte také vína místních vinařů a meruňkové speciality v židlochovickém infocentru. Nezapomeňte si do kalendáře napsat Meruňkobraní a Nosislavské otevřené sklepy. 

Výlety začínají v Modřicích u nádraží (linka S3 nebo tramvaj č.2), kde je možné případně zaparkovat auto, končí v Židlochovicích na nádraží nebo v Rajhradě podle varianty výletu. 

Trasy o délce: 23 km 44 km nebo 60 km

Více na GO FROM BRNO GoFromBrno logo black 2cm 1, obrázek se otevře v novém okněvino, obrázek se otevře v novém okněč. 3 MERUŇKOVÝM ŽIDLOCHOVICKEM  PĚŠKY 


jednodenní pěší výlet od dubna do října

Vydejte se z Brna na jih, do bohatého a úrodného kraje, kde rostou nejlepší meruňky. Objevte poklady moravského písemnictví v Rajhradě, vystoupejte mezi vinohrady a meruňkovými sady k rozhledně Výhon. Ochutnejte také vína místních vinařů a meruňkové speciality v židlochovickém infocentru. Nezapomeňte si do kalendáře napsat Meruňkobraní a Nosislavské otevřené sklepy. 


​Výlety začínají v Popovicích na nádraží (linka S3), kde je možné případně zaparkovat auto, končí v Židlochovicích na nádraží. Delší výlet vás zavede z rozhledny Výhon až do Nosislavi, kde mají na návsi velký historický lis na hrozny a starobylé hradby a kde vás místní vinaři jistě pozvou do sklepa na ochutnávku. 

Trasy o délce:  16 km nebo 20 km

Více na GO FROM BRNO GoFromBrno logo black 2cm 1, obrázek se otevře v novém okně


Opatovice, obrázek se otevře v novém okněč. 4 CYKOLOSTEZKA BRNO-VÍDEŇ

Cyklostezka formou videa:

A) Cyklovýlet ze Židlochovic přes Vojkovice, Rajhrad a Opatovice zpět do Židlochovic

B)Výlet ze Židlochovic na Akátovou rozhlednu a přes Robertovu studánku zpět

Více na Cyklostezka Brno-Vídeň
Rajhrad, obrázek se otevře v novém okně

č. 5. Seznam 10 cyklovýletů pro každý den - Cykloturistika po regionu Židlochovicko

jednodenní cyklo výlety od dubna do října

RTIC Židlochovice připravilo v roce 2011 za finanční podpory Jihomoravského kraje kolekci map, která nabízí cyklistům výlety po regionu Židlochovicko. Mapy nepřínáší pouze odkazy na již všeobecně známé trasy, ale snaží se také turistům poodkrýt méně známá, ale přesto krásná místa regionu Židlochovicko. 

ikona souboruSoubor map ke stažení ZDE. 
load